Infuzja Tlenowa Skóry Głowy i Łodygi Włosa

Infuzja tlenowa skóry głowy to innowacyjny i bezinwazyjny zabieg hamujący nadmierne wypadanie włosów oraz przeciwdziałający wszelakim problemom skóry głowy.

Metoda ta polega na precyzyjnym podaniu do skóry substancji aktywnych za pomocą sprzężonego tlenu, co powoduje skuteczne ich przenikanie do skóry oraz na dotlenieniu skóry głowy za pomocą skoncentrowanego tlenu.

PRACUJEMY NA PREPARATACH ALCANTARA COSMETICA

Alcantara Energium

Preparat jest biotechnologiczną kombinacją składników aktywnych dedykowanych do problemów z brakiem porostu włosów i nadmierną utratą włosów.

Preparat stymuluje brodawkę włosową do podziałów komórkowych, aktywuje syntezy biochemiczne aminokwasów i zapobiega miniaturyzacji mieszka włosowego.
Ampułki zawierają hydrolizowane proteiny soi, które stymulują mieszki włosowe do rozwoju.
Fitoestrogeny zawarte w proteinach soi stymulują metabolizm komórek brodawki włosowej.
Izoflawony – pochodne fitoestrogenów, są odpowiedzialne za tempo wzrostu włosów oraz ich gęstość. Ponadto preparat zawiera ginsenozydy pochodzące z żeńszenia.
Ginsenozydy
 inhibują indukowaną przez DHT transkrypcję receptora androgenowego. Efektem tego jest przeciwdziałanie miniaturyzacji mieszków włosowych w łysieniu androgenowym. Ginsenozydy biorą również udział w aktywacji szlaków sygnałowych. Co zwiększa aktywność proliferacji w mieszku włosowym i przyspiesza tempo wzrostu włosa.

Ampułki Energium dodatkowo są bogate w aminokwasy: argininę, ornitynę, cytrulinęArginina jest jednym z najważniejszych prekursorów keratyny. Penetruje bezpośrednio do bulby i stymuluje podziały komórkowe. Ornityna jest aminokwasem odpowiedzialnym za rewitalizację zminiaturyzowanych mieszków włosów. Obecność cytruliny jest warunkiem koniecznym eliminacji substratów ubocznych z procesów przemian aminokwasowych. Brak jej obecności spowodowałby wystąpienie toksycznych związków amoniaku.

Preparat nasycony jest cynkiem, który reguluje procesy gruczołów łojowych, hamując nadmierne wydzielanie sebum oraz minimalizując rozwój infekcji bakteryjnych. Cynk jest też inhibitorem androgenowym oraz katalizatorem syntez aminokwasowych.

Ampułki wspomagane są witaminami z grupy B: nikotynamid (witamina B3), pantenol (witamina B5), pirydoksyna (witamina B6), biotyna (B7).

Witamina B3 jest ważnym elementem regulującym syntezy energetyczne pozyskującym wysokoenergetyczny związek fosforowy ATP, niezbędny do przemian aminokwasowych i biosyntezy elementów morficznych tworzących łodygę włosa.
Witamina B5 jest stymulatorem keratynocytów do szybszego wytwarzania keratyny (budulca łodygi). Witamina B5 odpowiada również za absorbcję wody do łodygi włosa, co przekłada się na sprężystość i elastyczność włosów.
Witamina B6 jest biokatalizatorem przemian glikogenowych, czego efektem jest przyspieszenie procesów dostarczania substratów budulcowych do tworzenia łodygi włosa. Bierze również udział w syntezie hemoglobiny, tym samym zwiększa natlenienie włosa.
Witamina B7 jest koenzymem niezbędnym do kumulacji siarki w macierzy włosa. Jej niedobory skutkują rozerwaniem mostków disiarczkowych, co powoduje urywanie się włókna włosowego.

Polecany na:

  • brak porostu włosów,
  • łysienie anagenowe,
  • łysienie telogenowe,
  • łysienie polekowe,

ALCANTARA VIOLETT-18 REKONSTRUKCJA ŁODYGI WŁOSA

Nanotechnologia przeznaczona do odżywiania i nadawania połysku włosom matowym i suchym. Nabłyszczone włosy odzyskują elastyczność i jedwabistość w dotyku.
Ponadto obecność polimerów antystatycznych zapobiega elektryzowaniu się włosów. Zawartość ekstraktu z olejku eterycznego z pelargonii, jest naturalnym przeciwutleniaczem, wykazujące działanie ani-aging dla naszych włosów narażonych na codzienne działanie UV.

Dedykowana do:

  • włosów suchych,
  • włosów zniszczonych przez zabiegi termiczne i stylizacyjne,
  • włosów łamiących się.

Ampułki przeznaczone do zabiegów regeneracji łodygi włosa infuzją tlenową.

CENNIK

ProduktCena
Alcantara Energium180 zł
Alcantara Violett-18180 zł